logo_galeria_sd
Wernisaż Dariusza Milińskiego

3 czerwca 2005 r. o godz. 18.oo w Salonie Galerii SD Wilanów, ul. Kostki Potockiego 22 odbyła się wystawa malarstwa Dariusza Milińskiego. Wernisaż połączony został z aukcją na rzecz Ogniska dla dzieci w Siedlcach. Zygmunt Broniarek wraz z Elżbietą Sawczuk licytowali prace: Dariusza Milińskiego, Marii Dziopak, Zdzisława Beksińskiego, Grażyny Lubaszki, Tomasza Sętowskiego, Janusza Lewandowskiego, Stevana Popovskiego i Mikołaja Maleszy.
Zobacz zdjęcia - kliknij tutaj.

     


Dariusz Miliński
Urodzony 10 lipca 1957 r. w Cieplicach koło Jeleniej Góry.
Malarz, poeta, aktor, inspirator wielu akcji artystycznych, animator kultury. Z zawodu jest artystą plastykiem, w 1980 r. zdobył uprawnienia Ministerstwa Kultury i Sztuki. Jest autorem ponad 130 wystaw indywidualnych w galeriach bardzo renomowanych i mniej znanych, uczestniczył w ponad 70 zbiorowych pokazach sztuki w Polsce, a także m.in. we Francji, Niemczech, w USA. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Brał udział w kilkunastu happeningach artystycznych i plenerach. Jest założycielem Grupy Plastycznej "Pławna9" (1995 r.) i autorem sześciu spektakli ulicznych.
Mieszka i pracuje w stworzonej przez siebie wiosce artystycznej u podnóża Gór Izerskich, niezwykłym miejscu sztuki i różnorodnych działań artystycznych.
Uprawia malarstwo, sadzi drzewa, wychowuje czterech synów, pisze wiersze, zdobył kilka nagród. Z biegiem lat przyzwyczaja się do życia, z którym trzeba będzie się rozstać z wielkim smutkiem.

     
     

Kawałek nieba - tak określa się to miejsce. W otaczającym dom ogrodzie, pomiędzy uratowanymi kapliczkami stoją domy dla gości, których witają stojące przy drodze rzeźby. Baśniowy pejzaż dopełniają mieszkalny wiatrak i letnia bruegel - kuchnia, w której przygotowuje się i jada posiłki. Na każdego artystę czeka pracownia malarska, rzeźbiarska oraz studio fotograficzne. Nad wszystkim czuwa Dariusz Miliński, który co roku w sierpniu zaprasza na Międzynarodowy Plener Działań Twórczych. Pławną 9 odwiedzają wówczas twórcy, by pracować i zbierać siły do nowych działań.

© Galeria SD, wykonanie © SD, 2005