logo_galeria_sd

Napisali o nas

Zygmunt Broniarek, Brueghel w Wilanowie - www.naszapolonia.com i www.rynki.sm.pl

To najprawdopodobniej "wysyp" imprez przed wakacjami. Dla mnie zaczął się on 3 czerwca aukcją w Galerii SD w Wilanowie na rzecz Stowarzyszenia "Siedlczanie Dzieciom".(...)
Wielką atrakcją aukcji była obecność artysty malarza-plastyka i animatora kultury Dariusza Milińskiego i jego żony Marzeny, którzy w Pławnej pod Lubomierzem w jeleniogórskiem prowadzą Gospodarstwo Agroturystyczne. Ale nie jest to zwykłe takie gospodarstwo. To również miejsce, gdzie na artystów czekają pracownie malarskie i rzeźbiarskie oraz studio fotograficzne. Jest tam także wędrowny teatr, w którym grają olbrzymie sztuczne postacie, uruchamiane specjalną maszynerią.
Aby przeczytać więcej, kliknij tutaj.

www.sztukatworzeniasiebie.blox.pl

Pierwsze wrażenie - światło! Nie tylko między obrazami na ścianach. Przestrzeń wokół galerii, która mieści się trochę na uboczu wielkiego kompleksu pałacowego króla Stasia, to ważne!
Sztuka potrzebuje przestrzeni i światła, odosobnienia i intymności w kontakcie z odbiorcą.(...)
Sztuka powinna być rodzynkiem w cieście, a nie rybą w galarecie, szczytem tortu świata, a nie setką urodzinowych świeczek. Bo inaczej brakuje tchu, żeby je zgasić. I ma się podobne trochę wrażenia jak w Muzeach Watykańskich, gdzie ściany, sufit i podłoga natarczywie krzyczą: Zobacz! Zobacz! Jam arcydzieło!
Sztuka musi być trochę samotna, z boku, kusić, ale nie nalegać, odsłaniać, ale nie robić strip-teasu.
Taka jest właśnie galeria SD, daje człowiekowi oddech i czas na ułożenie kompozycji barwnej w nerwach wzrokowych mózgu.
Aby przeczytać więcej, kliknij tutaj.

Zygmunt Broniarek, Wiesław Ochman - potrójny maestro - www.rynki.sm.pl

Otwarcie nowej galerii malarstwa w Wilanowie pod nazwą Galeria SD w dniu 20 listopada miało charakter "potrójnie genialny". Ale zanim to wyjaśnimy, powiedzmy, że galeria należy do pani Elżbiety Sawczuk oraz państwa Marii i Mariusza Dziopaków (też "trójcy"). Bohaterem uroczystości był potrójny maestro - śpiewak operowy, artysta malarz znakomity i konferansjer niezrównany (występujący tylko na własnych koncertach) - Wiesław Ochman. Tytuł wystawy to "Impresje hiszpańskie"(...)
Aby przeczytać więcej, kliknij tutaj.

Kama Zboralska, Sztuka inwestowania w sztukę

Kama Zboralska w swoim Przewodniku po galeriach sztuki 2004 pt. "Sztuka inwestowania w sztukę" zawarła szereg najistotniejszych informacji na temat Galerii SD. Oprócz podstawowych danych, takich jak aktualne adresy oraz numery telefonów, opis Galerii SD został opatrzony kolorowymi fotografiami, a także krótką charakterystyką naszej Galerii. Ponadto zamieszczone są tu reprodukcje obrazów najważniejszych artystów rekomendowanych przez Galerię SD.
Jak napisała sama autorka, we wstępie do publikacji: "Książka ta powstała z myślą o tych, którzy interesują się polską sztuką współczesną lub chcieliby kupić pracę współczesnego artysty. Ma pomóc poznać rynek, pomóc w dotarciu do miejsc, które gwarantują odpowiedni poziom artystyczny." Takim miejscem jest właśnie Galeria SD.
                                                                                                                     wykonanie SD,  marzec 2015