Wystawy 2003 - 2005

16 grudnia 2005 r. - Tomasz Sętowski
Zobacz zdjęcia - kliknij tutaj.

 
 
 
Podwodne gracje
Miasto kobiet 2
Miasto kobiet 1


Galeria SD na targach sztuki

 
 
 
Stoisko galerii
Maria Dziopak
Stoisko galerii

10 grudnia 2005 r. w Galerii SD Wilanów - Marian Jarzemski i Bogna Jarzemska-Misztalska
Rewelacyjny wernisaż prac Bogny Jarzemskiej-Misztalskiej i Mariana Jarzemskiego. Oprócz niewątpliwej przyjemności obcowania ze sztuką tych znakomitych artystów, można też było zamienić z nimi kilka słów. Bogna Jarzemska, córka Mariana rozbawiła gości do łez opowiadając rodzinną anegdotę o tym, jak "wkładała tatusia do pieca...".
Odbyła się także loteria, w której można było wygrać pracę Bogny oraz wino, którego etykietka jest ozdobiona pracą artystki.
Aby zobaczyć zdjęcia z wernisażu, kliknij tutuaj.
Aby przeczytać więcej o wystawie, kliknij tutaj.

   
Bogna Jarzemska - Misztalska
Wspomnienie z Georgian Bay
płótno 80 x 80 cm
Marian Jarzemski
Jurajskie Impresje
płótno 150 x 130 cm


18 listopada 2005 r. - Janusz Lewandowski i Zbigniew Krzywdziak
W Galerii SD Wilanów odbył się wernisaż wystawy malarza Janusza Lewandowskiego oraz wystawy akwareli Zbigniewa Krzywdziaka inspirowanych atutowymi elementami tarota.


       
Zbigniew Krzywdziak
Kochankowie

akwarela,
Janusz Lewandowski
Bez tytułu

olej, płyta 55x88 cm
Zbigniew Krzywdziak
Diabeł

akwarela, 65x50 cm

Aby przeczytać wiecej o wystawie, kliknij tutaj.
Aby zobaczyć zdjęcia z wernisażu, kliknij tutaj.

14 października 2005 r. - Barbara Pałka-Winek, Olga Pałka, Witold Pałka, Mariusz Pałka.
Wystawa malarstwa i grafiki Rodziny Pałka w Galerii SD Wilanów.

 
 
 
 
Barbara Pałka-Winek
Kobieta przed lustrem
olej, płótno 140x101cm
Olga Pałka
Moja Czerwona Góra
akwaforta, akwatinta
Mariusz Pałka
Przestrzeń alternatywna
suchoryt 100 x 60 cm
Witold Pałka
Kawiarnia (Bankiet)
olej, płótno 80 x 100 cm
Zobacz zdjęcia z wernisażu - kliknij tutaj.

16 września 2005 r. - Henryk Bakalarczyk Gida i Danuta Król
W Galerii SD Wilanów odbył się wernisaż malarstwa Danuty Król i rzeźby Henryka Bakalarczyka Gida.


Zobacz wiecej zdjęć z wernisażu - kliknij tutaj.

Henryk Bakalarczyk Gida
Urodzony w 1948 r. w Poznaniu, członek Związku Artystów Rzeźbiarzy, Międzynarodowego Stowarzyszenia Biograficznego w Cambridge, założyciel Poznańskiego Klubu Międzynarodowej Federacji KIWANIS.
Gida jest wierny dewizie "Sztuka należy do życia".

Danuta Król
Jest cenioną i znaną malarka. Większość jej prac znajduje się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, m.in. w USA, Niemczech, Szwecji, Szwajcarii, RPA, Holandii, a także w Watykanie u Ojca Świętego. Jeden z obrazów znajduje sie na Jasnej Górze w Częstochowie.

19 sierpnia 2005 r. - Galeria SD w GSW w Kołobrzegu
W Galerii Sztuki Współczesnej w kołobrzeskim ratuszu odbył się wernisaż prezentujący wybrane prace artystów współpracujących z Galerią SD w Warszawie.
Uroczystego otwarcia wystawy dokonali właściciele Galerii SD - Maria Dziopak i Mariusz Dziopak. Wystawa została zorganizowana na zaproszenie Dyrektora GSW w Kołobrzegu - pana Dariusza Kalety także artysty. Wernisaż zaszczycił swoją obecnością Prezydent miasta, któremu Maria Dziopak uroczyście wręczyła katalog galerii. Wystawa stanowi część projektu "Galerie Kraju", prezentującego najważniejsze i najciekawsze galerie Polski. Naszą galerię reprezentują prace m.in. Beksińskiego, Dudy Gracza, Dziopak, Kukowskiego, Klimczyka, Nowickiej, Wilkonia i in.

     

Zobacz zdjęcia z wystawy - kliknij tutaj.

6 sierpnia 2005 r. - Zbigniew Nowosadzki
W Galerii SD Wilanów trwa wystawa prac Zbigniewa Nowosadzkiego pt. Nad dachami Wilanowa". Wystawa ma bardzo osobisty charakter - artysta od lat związany jest z tą częścią Warszawy - tu przez lata mieszkał, a nawet prowadził własną galerię sztuki. W dalszym ciągu mieści się tutaj jego pracownia. Artysta, patrząc z jej okna, widzi dachy Wilanowa...
Wśród prezentowanych prac znajdują się także cykle prezentujące kobiety.

    

Aby zobaczyć zdjęcia z wernisażu, kliknij tutaj.

1 lipca - 31 lipca 2005 r. - Mikołajki 2004
Poplenerowa wystawa malarstwa "Mikołajki 2004" w salonie Galerii SD w Wilanowie.

Eugeniusz Wiszniewski - komisarz
Krzysztof Koniczek - komisarz artystyczny  
Elżbieta Białaszek
Maria Dziopak
Joanna Wisławska-Różnowicz
Renata Wojnarowicz
Henryk Cześnik
Josef Lange-Gronfeld
Janusz Lewandowski
Stefan Rybi
Mariusz Ścipniak
Józef Zdziech
Zobacz zdjęcia z wernisażu Mikołajki' 2004.

15 czerwca - 31 sierpnia 2005 r. - Zdzisław Beksiński
Pokaz prac Zdzisława Beksińskiego w Galerii SD Panorama prezentuje dzieła, które pozyskaliśmy z różnych kolekcji prywatnych i w znakomitej większości nie były jeszcze wystawiane. Wystawę stanowią obrazy olejne i akrylowe, rysunki oraz grafiki komputerowe. Zapraszamy do zwiedzania wystawy!

Aby przeczytać więcej na temat Zdzisława Beksińskiego - kliknij tutaj.
Aby przeczytać więcej o wystawie- kliknij tutaj.

     

3 czerwca 2005 r. - Dariusz Miliński
O godz. 18.oo w salonie Galerii SD Wilanów, ul. Kostki Potockiego 22 odbyła się wystawa malarstwa Dariusza Milińskiego. Pochodzący z okolic Jeleniej Góry artysta zaprezentował dwadzieścia najnowszych prac. W czasie wernisażu wystąpił również artysta z założonej przez niego grupy teatralnej Pławna 9, mającej za sobą występy na festiwalach teatrów ulicznych, w tym na Festiwalu Malta w Poznaniu. Podczas wystawy został zaprezentowany kalendarz, który już wkrótce trafi do sprzedaży w całym kraju. Kalendarz zawiera dwanaście prac artysty.
Wystawa została połączona z aukcją na rzecz Dzieci z Ogniska w Siedlcach. Aukcję poprowadził Zygmunt Broniarek.

     

Aby zobaczyć zdjęcia z wernisażu - kliknij tutaj.
Aby przeczytać więcej o wystawie - kliknij tutaj.

13 maja 2005 r. - Warszawski Festiwal Sztuk Pięknych
W piątek o godz. 19.oo w Salonie Galerii SD Wilanów, ul. Kostki Potockiego 22 nastąpiło uroczyste otwarcie   wystawy malarstwa Mikołaja Maleszy i Piotra Bukowskiego, będącej częścią większego projektu - Warszawskiego Festiwalu Sztuk Pięknych oraz  wystawy prac malarskich Tomasza Kosteckiego.

     
Mikołaj Malesza   Piotr Bukowski

Aby zobaczyć zdjęcia z Festiwalu Sztuk Pięknych, kliknij tutaj.
Aby przeczytać więcej o wystawie, kliknij tutaj.

9 marca 2005 r. - Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej
W środę 9 marca o godz. 19.oo w Salonie Galerii SD Wilanów, ul. Kostki Potockiego 22 odbyła się wystawa fotografii, będąca częścią większego projektu - Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej.

     
Maria Dziopak i Elżbieta Sawczuk Mariusz Gajewski Prot Jarnuszkiewicz

Aby przeczytać więcej na temat Festiwalu, kliknij tutaj.
Aby zobaczyć więcej zdjęć, kliknij tutaj.

18 grudnia 2004 r. - Tomasz Sętowski
W Galerii SD w Mokotowie odbyła się magiczna wystawa prac Tomasza Sętowskiego - "Muzeum wyobraźni". Rozpoczęło się tradycyjnie - od przywitania przez Marię Dziopak Artysty i tłumnie przybyłych gości. Po krótkim wstępie do głosu doszedł Jakub Malke - przyjaciel Sętowskiego, który w kilku słowach przedstawił Artystę i jego barwny życiorys i tym samym wprowadził gości w magiczny świat wyobraźni Tomasza Sętowskiego. W indywidualnych rozmowach Artysta opowiadał o swoich pracach, twórczości, a także podpisywał swoje albumy.

    

Aby przeczytać więcej, klinkij tutaj.
Aby obejrzeć zdjęcia z werniażu, klinkij tutaj.

20 listopada 2004 r. - Wiesław Ochman
W najnowszym salonie Galerii SD w Wilanowie odbyło się niezwykłe wydarzenie: wystawa prac Wiesława Ochmana "Impresje hiszpańskie".
Wernisaż okazał się sukcesem - zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni ciepłym przyjęciem Artysty i jego prac.We wszelkich komentarzach, jakie słyszeliśmy od naszych gości, powtarzało się nieustanne skojarzenie z muzyką - sam Ochman zwraca uwagę na pokrewieństwo muzyki i malarstwa."Maluje śpiewająco..." - powtarzali goście i coś w tym jest - z prac Ochmana emanuje logika charakterystyczna dla muzyki. To nie jest "pacykowanie", to inteligentne prace,które wnoszą do hermetycznego świata sztuki coś nowego. Są harmonijne, przemyślane, a przede wszystkim dojrzłe. Patrząc na obraz wzburzonego morza, pulsujące słońce, płynne pociągnięcia pędzla, nie można się oprzeć wrażeniu, że prace Ochmana przedstawiają krótką chwilę, ale niosą ze sobą emocje, kolor jest nieraz kontrastowy, ale tworzy harmonijną całość,co więcej - prace są pełne dzwięków (np. szum fal, głośne uderzenia o brzeg...), a inne pełne... ciszy, tak intensywnej, że aż ją słychać.

    

Aby przeczytać więcej, klinkij tutaj.
Aby obejrzeć zdjęcia z werniażu, klinkij tutaj.

27 marca 2004 r. - Grażyna Lubaszka
W Galerii SD w Galerii Mokotów został zorganizowany wernisaż prac Grażyny Lubaszki. W twórczości tej artystki szczególne miejsce zajmują zwyczajni ludzie - ani dobrzy, ani żli. Mają przypięte skrzydła niczym aniołowie, ale nie brakuje im pierwiastków negatywnych. Zdaniem artystki to właśnie ta mieszanka dobra i zła czyni z nas ludzi. Jak sama mówi: "nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy źli i plugawi. W każdym istnieje dobro, trzeba je tylko wydobyć z mroków ludzkiej duszy i pokazać sobie ku radości, innym dla przykładu". Goście obecni na wystawie mieli niezwykłą okazję dowiedzieć się czegoś więcej, niż tylko suchych, encyklopedycznych faktów, zarówno o samej artystce, jak i jej spojrzeniu na świat.

    


5 czerwca 2003 r. - PINO - TOSKANIA 2003
W salonie Galerii SD Panorama odbyła się wystawa poplenerowa "Pino - Toskania 2003". Znalazły się na niej prace Beaty Borkowskiej-Krystek, Marii Dziopak, Tomasza Klimczyka, Pawła Kotowicza, Adama Maruszkiewicza, Haliny Nowickiej, Józefa Panfila, Artura Przebindowskiego, a także Iwony Siwek-Front.
Wystawa ta była jedną z ciekawszych w ubiegłym roku. Każdy z artystów opowiedział o zobaczonych przez siebie pejzażach przy użyciu swojego własnego, indywidualnego języka artystycznej wypowiedzi. Tym bardziej możliwość zestawienia prac twórców o tak różnych stylach i rozmaitej wrażliwości było niewątpliwie ciekawym przeżyciem.

     
Maria Dziopak Józef Panfil Paweł Kotowicz
wykonanie SD SD, 2004